Chystáte sa s celou rodinou na dovolenku? Pred odjazdom by ste mali myslieť aj na uzatvorenie cestovného poistenia. Ak by ste totiž požadovali zdravotnú starostlivosť v zahraničí a nemali by ste cestovné poistenie, mohlo by vás to vyjsť poriadne draho. Prečo uzavrieť cestovné poistenie a ako pri vybavovaní ušetriť?

Cestovné poistenie pre rodinu so zľavou až do 50 % (Foto: unsplash.com)

Prečo uzavrieť cestovné poistenie?

To, že je zdravotná starostlivosť naozaj drahá si na Slovensku neuvedomujeme, pretože je hradená zo všeobecného zdravotného poistenia. Pri zdravotnej starostlivosti v zahraničí vás môžu aj bežné zdravotné úkony vyjsť draho. Na základe európskeho zdravotného preukazu máme síce právo na potrebnú starostlivosť, no pri niektorých úkonoch to stačiť nemusí. Aj keď cestujete do krajiny Európskej únie, tak by ste mali kombinovať verejné a komerčné poistenie. Súčasťou cestovného poistenia bývajú aj asistenčné služby, ktoré vám pomôžu v kritických situáciách.

Poistenie môžete uzavrieť presne na dobu vášho pobytu v zahraničí. Ak ale cestujete viac, môžete si vybaviť celoročné cestovné poistenie. Uľahčí vám to množstvo starostí pred cestou a nemusíte si plánovať cestu do poisťovne. Do celoročného poistenia sa vám oplatí investovať vtedy, ak tam jazdíte často alebo sa tam dlhodobo zdržiavate. 

Poistenie AXA a zľava 50 %

Či už ste si vybrali jednorazové poistenie alebo poistenie na celý rok, máme pre vás tip na skvelú zľavu. Pri cestovaní je skvelé, ak nájdete položky, na ktorých môžete ušetriť. Na stránke kuponyzdarma.sk nájdete akciu na cestovné poistenie od spoločnosti AXA. Ak potrebujete viac informácií o cestovnom poistení, poistení o spoločnosti AXA a tejto zľave, tak sa prekliknite na tento článok.