Život vo dvojici nie je vždy len o radostiach. Každý vzťah sa potrebuje budovať. Bez toho, aby ste brali ohľad na toho druhého to určite nepôjde. Aj keď rád do vzťahu by mohlo byť rovno na celú knihu (a nielen jednu), my máme pre vás 5 dobre mienených rád a postrehov, ktoré pomôžu upevniť každý vzťah.

1. Všímajte si najmä to pekné

Postupom času je kritika vo vzťahu bežná. Partneri sa zameriavajú na to, čo ich na tom druhom rozčuľuje namiesto toho, aby zaostrili na jeho kvality.

2. Sex využívajte na prehĺbenie svojho vzťahu

Úloha sexu v partnerstve je často podceňovaná a intímne radovánky sú časom prevalcované rodičovskými a pracovnými povinnosťami. Nedostatok sexu môže ohroziť partnerský vzťah. Nezabudnite na to, že sex slúži najmä na prehlbovanie vzájomného spojenia.

3. Schopnosť ospravedlniť sa jeden druhému

Mnohokrát je ťažké ospravedlniť sa tomu druhému ak zistíme, že sme nemali pravdu alebo sme urobili chybu. Myslíme si, že ak by sme si omyl priznali a ospravedlnili sa, znížime svoju hodnotu. Je to však presne naopak. Priznaním chyby v očiach partnera stúpneme.

4. Nehrajte žiadne hry

Je dôležité hovoriť partnerovi o svojich potrebách a túžbach vždy otvorene. Nehrajte žiadne hry s cieľom dostať partnera tam, kam potrebujete. Partner si musí byť istý, že sa vždy môže spoľahnúť na to, že s ním jednáte na rovinu a čestne.

5. Nepoužívajte pasívnu agresiu

Tá môže byť ešte horšia ako hádky a otvorené konflikty. Znamená to, že mlčíte, vyhýbate sa mu, nechcete pochopiť jeho argumenty a pohľad na vec. Patrí sem aj nespolupráca a odkladanie povinností, tvrdohlavosť, klamanie či nejednoznačné správanie sa. Pasívne agresívny človek svoj hnev maskuje, nedáva ho najavo, ale snaží sa svojho partnera potrápiť práve pasívnym spôsobom.

Foto: unsplash.com