Každá žena má svoje biologické hodiny nastavené inak. Kým jedna túži mať bábätko v mladšom veku, iná zasa túži otehotnieť neskôr. Kedy je ale najideálnejšie obdobie?

Odborníci tvrdia, že je žena v zrelšom veku vďaka tehotenstvu zdravšia a že pre ženu je jednoznačne lepšie, keď otehotnie v mladšom veku.

Hornou hranicou je 27 rokov

Najideálnejším vekovým rozpätím pre prvé otehotnenie je 18 – 27 rokov. Hornou hranicou je práve 27 rokov a potom sú 3 roky určitej vekovej tolerancie. 30-tka je vek, kedy ženy začínajú stárnuť. Síce pomaly, ale áno.

K starnutiu po 30-tke sa pripočítavajú riziká chemizácie prostredia, žiarenie, enormný stres, konzumný spôsob života, iracionálne stravovacie návyky. Rizikom sú aj medicínske postupy, ktorými sa vo vyššom veku riešia problémy plodnosti.

Kedy je najideálnejšie stať sa mamou?

Pre organizmus je najlepšie, aby žena otehotnela v čo najskoršom veku a to približne do 25 rokov života, no nie každej sa to podarí. Kedy je teda nalepíš vek mať bábätko? Vtedy, keď to tak cítite. Nehrňte sa do materstva už v 20-tke, iba preto, lebo ste mladá, no zasa nečakajte na prvé bábätko až do 40-ky.

Miesto, ktoré ma čaro

Správna atmosféra robí veľa. Pre niekoho je to dovolenka pri mori, ďalší si zamilovali naše veľhory. Rozhodnite sa rovno pre to najlepšie. Štrbské Pleso ubytovanie, víno, sviečky.. možností je veľa.

Foto: unsplash.com